podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl
reklama

Jamajka - wiza, ambasady, przepisy

Kingston     
jamajka
Jamajka - podróże na JamajkęJamajka - mapa krajuJamajka - spis artykułów i galeriiJamajka - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeJamajka - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaJamajka - szczepienia, zdrowie, poradyJamajka - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROJamajka - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOJamajka - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Polaków obowiązują wizy pobytowe. Turyści mają możliwość uzyskania wizy na granicy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego. W przypadku turystów indywidualnych (bez wykupionego pakietu turystycznego) służby migracyjne mogą żądać okazania środków finansowych potrzebnych na deklarowany okres pobytu (gotówka lub karty kredytowe) oraz prosić o szczegółowy plan pobytu. W przypadku wiz w innym celu niż turystyczny (biznesowe, służbowe, długoterminowe), należy złożyć wniosek w placówce dyplomatycznej Jamajki.
Informacje dla kierowców
Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Ruch uliczny lewostronny.
Przepisy celne
Należy zgłosić służbom celnym wwóz dewiz w gotówce powyżej 10 tys. Obowiązuje całkowity zakaz wywozu roślin, owoców i zwierząt. Zabroniony jest wwóz narkotyków, broni palnej i materiałów wybuchowych, wydawnictw pornograficznych i okultystycznych, żywności, kawy, kwiatów i roślin. Nie można odzyskać podatku VAT od zakupionych towarów.
Bezpieczeństwo
Zagrożenie przestępczością pospolitą (kradzieże). Należy zachować ostrożność w poruszaniu się po zmroku i unikać dzielnic określanych jako niebezpieczne. Nie należy pozostawiać rzeczy bez opieki, także w pokojach hotelowych. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Caracas (Wenezuela) akredytowany jest również na Jamajce.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Jamajki
Schmargendorfer Strasse 32
D - 12159 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 85 99 45 11
fax: (0-0 49 30) 85 99 45 40
info@jamador.de
www.jamador.de